“Akıl Vakfı” düsturuyla harekete geçtik. Aklımızın yettiğini, aklettirmek için vakfediyoruz.

gel@karn.com.tr

Aktif Çalışmalar

Arapça Dil Eğitim Seti

Önemi: İbadet için elzem olan Arapça’nın öncelikli doğru telaffuzu ve temel bilgilerinin kavranmasını amaçladık ardından Arapça’yı kavrayıp son peygamberin mucizesi olan Kur’an’ın anlaşılması için dersleri devam ettirdik. Önceliğimizi pratik ve günlük Arapçaya vererek insanların bu dili aktif kullanmalarını, sonrasında derinleşerek Kur’an’ı anlama yolculuklarında katkı sağlamasını istedik.

Arapça dil eğitim setimizi yeni dersler ekleyerek genişletiyoruz. Şu an 380 ders ile 60 saatlik video eğitime sahip. 2500 kişi tarafından satın alındı ve youtube’da 4 milyon kez videolarımız izlendi.

Arapça dil eğitim setimizi incelemek için tıklayınız.

Arapça dil eğitimi için açtığımız youtube kanalımızı görmek için tıklayınız.

Sesli Kitaplar

Önemi: Müslüman ve Türk bireyin ilk okuması gereken kitapları sesli kitap haline getiriyoruz. Bu konular panzehir gibi gençler tarafından tüketilmeli.

Şuan Türk-İslam Ülküsü ve Diriliş Neslinin Amentüsü kitaplarını sesli kitap haline getirmekteyiz. Sesli kitapları incelemek için tıklayınız.

Karikatürler

Önemi: Az, öz ve etkili çalışmalar yapmak hep düsturumuz oldu. Tek kare görsel ile hakikatleri tebliğ etmenin etkisini kullanıyoruz.

Bugüne kadar yaptığımız karikatürler bir çok sosyal medya sayfasında paylaşıldı. Karikatürleri incelemek için tıklayınız.

Etkili Kısa Sohbet Videoları (lübbüllüb)

Önemi: Günümüzde gençler hızlı ve kısa olan videolara adapte olabiliyorlar. Nasihatlerin gençlere aktarılması için bu çerçeveyi gözeterek içerikler hazırlanması önem arz ediyor.

Tipografik animasyonları sinematik müzikler ile konsantre hale getirdiğimiz sohbet kayıtlarını videolaştırdık. 50 adet yapılan bu videolar 3 büyük video kolajında toparlandı. Parçalı halleri sosyal medya sayfalarında paylaşılırken büyük kolajları kendi youtube kanalımızda paylaştık. Bu videolara özün özü anlamına gelen “lübbüllüb”  adını verdik.

    1. bölümü için tıklayınız. 2. bölümü için tıklayınız. 3. bölümü için tıklayınız.

Çabalarımız